Outsourcing IT – zalety

Najważniejsze zalety outsourcingu

Firmy IT oferują klientom wiele usług w ramach jednego pakietu. W ich zakres wlicza się konfiguracja systemów, naprawianie awarii czy chodź by ochrona przed wirusami. Outsourcing IT ma wiele zalet do których można zaliczyć wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technicznych oraz wdrażane w struktury firmy najlepszych metod.

Outsourcing IT pomoc

Twoja firma tak jak każda nie może być specjalistą od wszystkiego. Jeżeli prowadzisz własną kancelarię, restaurację czy hotel to już nie koniecznie musisz się na tym znać. Nawet jeżeli posiadasz pewne pojęcie w tej dziedzinie to każda godzina stracona na konfiguracji, nauce jak pewne systemy są zbudowane sprawia, że odciągasz się od najważniejszych zadań. Dzięki skorzystaniu chodź by z naszej pomocy wyeliminujesz ten problem.

Oszczędność

Zatrudnienie pracownika IT to spory wydatek. Oprócz pensji trzeba mu zagwarantować sprzęt. Zawsze jednak to będzie jedna osoba z działu IT która nie może również znać na wszystkim. Dziedzina IT to bardzo szerokie pojęcie od sieci, serwerów, po strony internetowe. Nie można być dobrym we wszystkim. Dzięki zatrudnieniu firmy, zyskujesz dostęp do różnej klasy specjalistów bez konieczności dofinansowań.

Gwarantowane czasy reakcji

Podpisując umowę na Outsourcing IT możemy dodać w umowie zagwarantowane czasy reakcji w przypadku wystąpienia awarii.

Inne

Umowa z firmą outsourcingowa to więcej niż zatrudnienie pojedynczego specjalisty. Fachowiec skierowany do współpracy z przedsiębiorstwem korzysta z całej wiedzy zgromadzonej w firmie doradczej, z firmowych baz danych oraz z porad innych ekspertów.

Bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy. W odróżnieniu od pracownika na etacie firma outsourcingowa pracuje wtedy kiedy jest coś do zrobienia. Nie liczy godzin nadliczbowych a jak istnieje taka potrzeba to pracuje również w weekendy i święta.

Dobra firma outsourcingowa pomaga w zwiększaniu wydajności Twojej firmy, dzięki oddelegowaniu rutynowych i czasochłonnych zadań na zewnątrz.

Za ryzyko starzenia się technologii odpowiadam firma outsourcingowa.

Przykładowy zakres prac w ramach outsourcingu

 • Stworzenie i zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną
 • administracja sieciami
 • instalacje oraz aktualizacje systemów informatycznych
 •  Serwis urządzeń
 • profilaktyka przeciwwirusowa
 • bezpieczeństwo danych w tym również backup
 • odzyskiwanie danych
 • tworzenie stron i sklepów www
 • administracja stron i sklepów
 • Szkolenia IT
 • Doradztwo informatyczne.

Outsourcing czy własny dział IT?

Najwięcej problemów z prowadzeniem własnego działu informatycznego pojawia się z w czasie sezonów urlopowych lub zwolnień lekarskich. Przy zewnętrznej firmie takich problemów nie ma. Nie masz na swojej głowie zwolnień, rekrutacji nowych pracowników czy jak bardzo popularnych w naszym kraju L4. Do tego dochodzą koszty szkolenia, stanowiska pracy, urlopy, ZUSy i wiele innych zobowiązań. Dalej jednak posiadamy specjalistę nie od wszystkiego.

Jeżeli budowanie własnego, kosztownego działu IT nie jest Ci potrzebne to świetnie trafiłeś. Rozwiązaniem takiego problemu jest outsourcing IT. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet oraz korzyści. Głównym celem outsourcingu informatycznego jest zwiększanie efektywności prowadzonej działalności gospodarczej. Co za tym idzie poprawę komfortu pracy Twoich pracowników oraz Twojego komfortu. Niskie koszty obsługi IT w porównaniu z własnym działem informatycznym również przemawiają na plus.

Zapraszamy do kontaktu z Nami. Doradzimy, pomożemy.
„Dobry informatyk to taki, którego nie widać”

Szybki kontakt!
+
Wyślij!